بازجویی از مدیرعامل پیشین شرکت فولکس واگن آغاز شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ میزان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۷


دادستانی آلمان تحقیقات در مورد، مارتین وینترکورن، مدیر عامل پیشین شرکت فولکس ‌واگن، بزرگ ‌ترین شرکت تولید کننده موتر جهان را آغاز کرده است.
آقای وینتر کور، هفته گذشته از پس از نشر خبر دستکاری ۱۱ میلیون موتر دیزلی فولکس واگن را برای فربیکاری در آزمایش میزان آلایندگی از سمت خود کناره گیری کرده است.
فولکس واگن چند روز پیش از آن تایید کرده بود که در ۱۱ میلیون موتر تولیدی این شرکت در سراسر جهان، نرم افزاری کار گذاشته بوده که به هنگام آزمایش آلودگی، میزان واقعی آلایندگی خودرو را مخفی می‌کرد.
سازمان‌های ناظر بر مقررات در امریکا اخیرا دریافتند که بعضی از اتومبیل‌های فولکس واگن ممکن است برای فریب دادن تست‌های میزان آلایندگی اگزوز در این کشور دستکاری شده باشد.
وزارت عدلیه امریکا نیز گفته است؛ همراه با سازمان محیط زیست این کشور درباره این موضوع تحقیق خواهد کرد.
پس از همگانی این خبر، سازمان محیط زیست امریکا اعلام کرد که آزمایش‌های تازه‌ای را برای بررسی میزان آلایندگی موترهای دیزلی به آزمایش‌های پیشین خود افزوده تا نرم افزاری‌های احتمالی را شناسایی کند.
اخیرا رسانه‌های آلمانی گزارش کردند که یکی از مهندسان شرکت موترسازی فولکس واگن در سال ۲۰۱۱ میلادی درباره تقلب در نشان دادن میزان واقعی آلایندگی در بعضی ازموتر به این شرکت هشدار داده بود.
پس از نشر این خبر ارزش سهام شرکت فولکس واکن تاکنون ۳۵ درصد کاهش یافته است.
چند کشور دیگر از جمله ایتالیا، فرانسه و کوریای جنوبی تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند و سوییس تا اطلاع ثانوی فروش موترهای دیزلی فولکس واگن را ممنوع اعلام کرده است.


منبع : خبرگزاری جمهور ــ اموربین الملل

دیدگاه شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *